Úvod‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Pomozte vybavit program pro rodiny zakoupením stolní hry

přidáno: 23. 6. 2017 0:57, autor: Michal Němec   [ aktualizováno 28. 6. 2017 6:11 ]
Jelikož pořizování některých věcí je z dotací na sociální služby velmi obtížné až nemožné, žádáme o pomoc Vás, kteří nás znáte, víte jakou práci děláme a chcete nám trochu pomoci.

Naše zařízení Služby pro rodiny s dětmi, které je sociálně aktivizační službou pro rodiny s dětmi (více na http://sas.prevent99.cz/) potřebuje pro práci s dětmi a rodinami pořídit několik stolních her v cenách 250,- - 800,- Kč.

Pokud nám chcete pomoci touto formou, vyberte prosím některou z poptávaných her níže a kontaktujte laskavě vedoucí služby Bc. Zuzanu Rysovou na E: rysova@prevent99.cz nebo T: 725 456 750

Děkujeme!

Stolní a komunikační hry vhodné pro práci s dětmi i celou rodinou:

 1. Dixit (základní hra cca 700 – 800,- Kč)

http://www.hras.cz/spolecenske-hry/rodinne-hry/hra-dixit/dixit-deskova-hra

            účel:

Hra jako taková má obrovské možnosti využití (s použitím karet se dají vymýšlet další a další techniky pro práci s dětmi jakéhokoli věku i pro celou rodinu). Karty mohou pomoci s vyjadřováním emocí, které může být obtížné pojmenovat; mohou symbolizovat různé situace; mohou pomoci s porozuměním názorů, pocitů, postojů dětí či jiných členů rodiny. Obecně pomáhají s komunikací, vedením rozhovoru formou hry, navazováním či prohloubením vztahů.

 

 1. Třináctá komnata (cca 400 – 450,- Kč)

http://www.knihydobra.cz/trinacta-komnata--hra-41877

účel:

Komunikační desková hra určená pro dospívající, napomáhá otevírat s nimi důležitá témata hravou formou. Je zaměřená na vzájemné hlubší poznávání v rámci rodiny nebo mezi přáteli a podporu vztahů mezi blízkými osobami.

 

 1. Povídačky kids (cca 250,- Kč)

https://www.bambule.cz/povidacky-kids

účel:

Komunikační desková hra, určená pro děti od 3 do 7 let. Je zaměřená na vzájemné hlubší poznávání v rámci rodiny nebo mezi přáteli, má výraznou výchovnou složku a jejím cílem je podpořit vzájemné pochopení a vztahy mezi dospělými a dětmi.

 

 1. Povídačky junior (cca 250,- Kč)

https://www.bambule.cz/povidacky-junior

účel:

Viz bod výše, pro věkovou skupinu 7 až 11 let.

 

 1. Znáš mě? (cca 450,- Kč)

https://www.stavebnice-hry.cz/zbozi/znas-me-14605

účel:

Vedení rozhovoru s dítětem zábavnou formou, napomáhá navázání vztahu s pracovníkem, otevření osobních témat a bližší poznání se (co se líbí / nelíbí) mezi členy domácnosti.

 

 1. Dobble (cca 350,- Kč)
 2. http://www.hras.cz/spolecenske-hry/rodinne-hry/hra-dobble

  účel:

  Vedení rozhovoru s dítětem při zábavné hře, pomáhá odvést pozornost od citlivých / osobních témat (snáze se pak o nich hovoří), napomáhá navázání vztahu s pracovníkem.


 3. Potřebujeme také hračky rozvíjející jemnou motoriku a dětské knihy. Poptávka se mění, ale rádi to s Vámi probereme :-) (E: rysova@prevent99.cz nebo T: 725 456 750)
Comments